مادّه – جسم مسلمانان آنتونیو گوترش اخبار بین الملل

مادّه – جسم: مسلمانان آنتونیو گوترش اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات کپی فیفا از یک پیشنهاد ایرانی در برگزاری تورنمنت فینال‌ها

فیفا اخیرا از طرح برگزاری تورنمنت فینال‌ها یا جام جهانی کوچک خبر داده هست، تورنمتی که پیشنهاد آن پیش از این به وسیله یک ایرانی و فوتبال دیپلماسی (گل زنگ) با جزی

کپی فیفا از یک پیشنهاد ایرانی در برگزاری تورنمنت فینال‌ها

کپی فیفا از یک پیشنهاد ایرانی در برگزاری تورنمنت فینال ها

عبارات مهم : ارسال

فیفا اخیرا از طرح برگزاری تورنمنت فینال ها یا جام جهانی کوچک خبر داده هست، تورنمتی که پیشنهاد آن پیش از این به وسیله یک ایرانی و فوتبال دیپلماسی (گل زنگ) با جزییات به فدراسیون جهانی فوتبال مطرح شده است بود.

به گزارش ایسنا، جهت نخستین بار پیشنهاد برگزاری رقابتی با عنوان جام فینال ها (تورنمنت صلح) در فوتبال دنیا در سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۹۵ از سوی یک ایرانی به فیفا مطرح شد. در این طرح آمده بود که اوایل تابستان هر ساله و بعد از آخر مسابقه های فوتبال در سراسر دنیا تورنمنتی برگزار شود و طی آن تیم هایی که به مقام قهرمانی رسیده اند با هم دیدارهایی را انجام دهند تا عالی ترین و نیرومند ترین تیم فوتبال سال آشنا شود.

با توجه به اینکه هر سال جام های متفاوتی در قاره های متفاوت برگزار می شود تیم های قهرمان با ترکیبی از تیم های ملی و باشگاهی به این جام راه پیدا خواهند کرد.

کپی فیفا از یک پیشنهاد ایرانی در برگزاری تورنمنت فینال‌ها

بر اساس این طرح جهت بهتر مشخص شدن قهرمان این سوپر جام، تیم های قهرمان شرکت کننده باید به شکل دوره ای با هم دیدار کنند تا در آخر تورنمنت همه تیم های حاضر با هم بازی انجام داده باشند و محک بخورند که بر این اساس هر مسابقه در این جام یک فینال خواهد بود و با توجه به کامل بودن این جام دیگر نیازی به جام ها و تورنمنت های مشابه و متفرقه مثل جام کنفدراسیون ها، جام کلوب های دنیا و غیره نخواهد بود.

طراح این پیشنهاد با ارائه چندین باره این طرح به رییس سابق و رییس تازه فیفا راجع به کیفیت اجرایی این طرح و شرایط احتمالی برگزاری آن مکاتبه کرده بود ولی جوابی دریافت نکرد. در نهایت اینفانتینو اخیرا بدون اعلام پیشینه این ایده، در اظهار نظری اعلام کرد که فیفا قصد برگزاری تورنمنت فینال ها (جام جهانی کوچک) را دارد.

فیفا اخیرا از طرح برگزاری تورنمنت فینال‌ها یا جام جهانی کوچک خبر داده هست، تورنمتی که پیشنهاد آن پیش از این به وسیله یک ایرانی و فوتبال دیپلماسی (گل زنگ) با جزی

“گل زنگ”، طراح این ایده و بر اساس مکاتبات انجام شده است با فیفا به دنبال این بوده که اولا امتیاز و در آمد این تورنمنت جهت طراحان ایرانی محفوظ باشد. هم چنین بر اساس پیشنهاد اولیه مقرر بوده که کشور عزیزمان ایران با اولویت و به طور یک سال در میان میزبان این تورنمنت باشد ولی با کپی کاری فیفا آن هم بدون اطلاع و بدون نام بردن از طراحان آن، اکنون طراحان آن اعلام کرده اند که پیگیری قضایی این مهم علیه فیفا در هر وقت و مکانی را حق خود می دانند تا کلیه حقوق مادی و معنوی و امتیاز برگزاری این تورنمنت را حاصل کند.

آقای گل زنگ، طراح مهم و مدیر Golzang در گفت وگو با ایسنا راجع به این عنوان گفت: ایده و جرقه اولیه این تورنمنت در سال های ۸۵ و ۸۶ به ذهن رسید و همان وقت متن طرح را جهت فیفا و فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران ارسال کردیم. در همان سال ها نیز عنوان رسانه ای شد که اسناد و مکاتبات آن نیز موجود هست. البته نشانه و نیت ما از این مکاتبات این بود تا پیشنهاد به نام ما ثبت شود تا بتوانیم مجوز مورد نیاز را بگیریم و در صدد جذب اسپانسر بودیم.

وی ادامه داد: بعد از مدت ها و درپی تغییرات مدیریتی در فیفا دوباره و به طور رسمی در ۴ اسفند ۱۳۹۵ طی نامه ای بشماره ۴۱۲۱۳۹۵ پیشنهاد را مجددا جهت مدیریت تازه فیفا ارسال کردیم (ایمیل، پست و فکس) و خاطرنشان کردیم طرح های نیز قبلا به مدیریت سابق فیفا نیز تقدیم شده است هست. (توپ هوشمند، دو سالی کردن جام جهانی، زیاد کردن داوران و غیره…). متاسفانه اکنون به نظر می رسد فیفا خیانت در امانت کرده و طرح را به اسم خودشان مطرح کردند.

کپی فیفا از یک پیشنهاد ایرانی در برگزاری تورنمنت فینال‌ها

گل زنگ ادامه داد: جالب این است که پیشنهاد ما در حالی از سوی فیفا اجرایی می شود که تنها با عوض کردن نام قرار است این طرح با نام “جام جهانی کوچک” برگزار شود. در سال 1395 رونوشت این طرح به فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران نیز ارسال شد ولی متاسفانه کارشناس و کمیته فنی در ذیل نامه مرقوم فرمودند که از نظر فنی این طرح قابل اجرا و توجیه پذیر نیست، طرحی که اکنون با طرح از سوی فیفا زمزمه های اسپانسری 25 میلیارد دلاری آن به گوش می رسد.

وی تاکید کرد که جهت دفاع از هویت ایرانی این طرح، حتما شکایت خود را به وزیر ورزش، فدراسیون فوتبال ایران، کنفدراسیون فوتبال آسیا، فیفا، دادگاه عالی ورزش و شرکت IFAB ارسال می کنیم و به جد پیگیر احقاق حق معنوی و اجرایی این طرح خواهیم بود.

فیفا اخیرا از طرح برگزاری تورنمنت فینال‌ها یا جام جهانی کوچک خبر داده هست، تورنمتی که پیشنهاد آن پیش از این به وسیله یک ایرانی و فوتبال دیپلماسی (گل زنگ) با جزی

واژه های کلیدی: ارسال | ایران | ایرانی | فوتبال | برگزاری | جام جهانی | جام جهانی | کنفدراسیون آسیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs