مادّه – جسم مسلمانان آنتونیو گوترش اخبار بین الملل

مادّه – جسم: مسلمانان آنتونیو گوترش اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی با شستشوی دست‌هایتان، مغز خود را ریسِت کنید

محققان کانادایی دریافتند که شستن دست‌ها تاثیر زیادی در زدودن افکار قدیمی ذهن دارد و به مثابه فشردن دکمه ریست (reset) در مغز است.

با شستشوی دست‌هایتان، مغز خود را ریسِت کنید

با شستشوی دست هایتان، مغز خود را ریسِت کنید

عبارات مهم : محققان

محققان کانادایی دریافتند که شستن دست ها تاثیر زیادی در زدودن افکار قدیمی ذهن دارد و به مثابه فشردن دکمه ریست (reset) در مغز است.

به گزارش ایرنا به نقل از یونایتدپرس : محققان دانشگاه تورنتو در کانادا می گویند شستن دست ها ایده های قبلی را به طور موثر از ذهن پاک و افراد را مستعد پذیرش اندیشه ها و ایده های تازه می سازد. این پدیده روانی می تواند به افراد یاری کند تا عادات تازه و سالم را جایگزین ایده های بد و واکنش‌ها ضعیف کنند.

با شستشوی دست‌هایتان، مغز خود را ریسِت کنید

این یافته محققان، حاصل مجموعه آزمایش هایی است که نشان داد شستن دست ها اثرات شگفت آوری بر مغز انسان دارد و یک نتیجه آن، فکر کردن منعطف تر است.

محققان جهت این مطالعه، ابتدا با استفاده از بازی های کلامی و نظرسنجی ها، ذهن افراد مورد بررسی را جهت یک نشانه خاص یا نتیجه رفتاری آماده کردند؛ سپس از بعضی از این افراد خواسته شد تا با دستمال مرطوب بهداشتی دست های خود را تمیز کنند.

محققان کانادایی دریافتند که شستن دست‌ها تاثیر زیادی در زدودن افکار قدیمی ذهن دارد و به مثابه فشردن دکمه ریست (reset) در مغز است.

نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که دستان خود را با دستمال مرطوب تمیز کرده بودند، کمتر تحت تاثیر تعلیمات آماده سازی قرار گرفتند و کمتر احتمال داشت که بر آن اساس عمل کنند.

براساس این گزارش، مزایای روانی واکنش‌ها ‘شستن’ پیش از این گزارش شده است هست، ولی تحقیق اخیر که در مجله Experimental Psychology منتشر شد، شیوه تاثیر واکنش‌ها شستن بر فکر را زیاد توضیح می دهد.

واژه های کلیدی: محققان | دستمال | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs